TFO MISTERE SI PARANORMAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Amabili sau ostili ?

3 participanți

In jos

Amabili sau ostili ? Empty Amabili sau ostili ?

Mesaj  Nepo Mier Iul 11, 2012 7:14 am

De mii de ani, obiecte zburatoare neidentificate brazdeaza cerul planetei, fara a ne dezvalui nimic din imensul lor secret. Ipoteze din ce in ce mai fanteziste asupra originii lor au aparut din dorinta de a gasi o explicatie plauzibila pentru numeroasele intimplari stranii.OZN-urile nu numai ca au fost vazute, dar multi paminteni sustin ca au si intrat in contact cu locuitorii navelor extraterestre.Unii s-au dovedit a fi impostori, dornici de publicitate, oameni cu probleme psihice sau de o credibilitate indoielnica. Dar o mare parte dintre cei care sustin ca au participat la o asa-numita intilnire de gradul III sint persoane serioase, chiar cercetatori cu renume.

OZN-urile ramin un semn de intrebare pentru stiinta contemporana, iar relatarile pamintenilor rapiti intregesc misterul acestei enigme, deocamdata imposibil de descifrat.Iata insa ca afirmatiile unei cercetatoare din Canada, care sustine ca a fi rapit de extraterestri poate fi o experienta destul de placuta, adauga si mai multe semne de intrebare la problema OZN.

Amabilii omuleti verzi

Antropologul Krista Henriksen sustine ca studiul sau, aplicat la persoane care afirma ca au fost rapite de extraterestri, sugereaza ca acestia sint destul de amabili! Cercetatoarea chiar a declarat cu convingere ziarului The Edmonton News: Extraterestrii le spun oamenilor ca nu sint singuri, ca sint deosebiti si ca sint alesi pentru o misiune. Krista Henriksen a studiat declaratiile a 60 de barbati si femei care sustin ca au avut intilniri de gradul III. Majoritatea isi amintesc ca li s-a spus ca lumea are probleme grave si profunde, ei fiind alesi sa faca ceva in aceasta privinta. Cercetatoarea recunoaste ca uneori extraterestrii au mesaje rautacioase, care vadesc intentia de a manipula, dar numarul acestora nu este reprezentativ. De cele mai multe ori, extraterestrii au mesaje binevoitoare, este concluzia Kristei. Dar declaratia ei finala demonstreaza ca nu este interesata atit de amabilitatea omuletilor verzi, cit de omuletii de pe Pamint: Desi am destul de multe dubii ca extraterestrii au rapit vreodata pe cineva, sint de parere ca este important ca fenomenul sa fie studiat, pentru a întelege mai bine natura umana. Conform lui Chris Rutkowski, coordonator stiintific la Ufology Research din Manitoba, numai in 2001 Canada a inregistrat 375 de rapoarte de intilniri cu extraterestri.Ideea caracterului demonic al rapirilor e relativ raspindita Exista cercetatori in domeniul OZN care au o cu totul alta viziune despre amabilitatea extraterestrilor. Astfel, ideea caracterului demonic al rapirilor este relativ raspindita. De exemplu, Wes Clark, inginer la Centrul Spatial Kennedy, si colaboratorii sai au gasit martori care afirma ca, in momentul premergator rapirii – paralizie, confuzie, sentimentul unei prezente straine, au invocat repetat numele lui Iisus, iar aceste simptome au disparut. Concluzia inginerului Clark a fost ca, prin rugaciune, demonii au fost exorcizati, ceea ce dovedeste o data in plus caracterul necurat al acestui tip de rapiri, a subliniat el.

In viitorul apropiat, Dumnezeu va evacua milioane de oameni

Un alt exemplu este cel al scriitorilor David Allen Lewis si Robert Schreckhise, care aminteau intr-un bestseller despre rapirile OZN, ca atit entitatile aparent binevoitoare, cit si cele ostile vor juca un rol crescind in pregatirea unui segment al umanitatii pentru intimpinarea Antichristului. Cei doi nu sint singurii care au aceasta parere, mai multi scriitori de diverse nationalitati care au abordat acest domeniu afirmind de-a lungul timpului ca, in viitorul apropiat, Dumnezeu va evacua milioane de oameni, pentru a-i salva de ororile care vor coplesi Pamintul. Dupa parerea acestora, adevaratul motiv pentru care vizitatorii sint aici este sa pregateasca si apoi sa efectueze aceasta evacuare.

Nepo
Admin

Mesaje : 10
Data de inscriere : 11/07/2012

https://tfof.forumgratuit.ro

Sus In jos

Amabili sau ostili ? Empty Re: Amabili sau ostili ?

Mesaj  Wolf Mier Iul 11, 2012 8:17 am

O sa vina si o sa ne faca scalvi pe plantatie Very Happy Very Happy

Acum daca chiar exista asa ceva si aici ma refer la elieni atunci nu am de unde sa stiu ca inca nu o fost vre-o vizita/invazie ca sa imi dau cu presupusu', desi sunt ceva svonuri prin 2012 cica s-ar putea sa ne trezim cu verzisori pe la usa.
Wolf
Wolf

Mesaje : 15
Data de inscriere : 11/07/2012

Sus In jos

Amabili sau ostili ? Empty Re: Amabili sau ostili ?

Mesaj  Alesia Joi Iul 12, 2012 1:08 am

Aha.. deci sa inteleg ca Dumnezeu ar fi de origine extratereastra ?
Alesia
Alesia

Mesaje : 10
Data de inscriere : 11/07/2012
Varsta : 32

Sus In jos

Amabili sau ostili ? Empty Re: Amabili sau ostili ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum